W dniu dzisiejszym – po dłuższej przerwie – strona StacjaBąk.pl znów jest online. Przebudowie uległa cała struktura strony która teraz jest oparta na wydajnym CMS-ie WordPress. Styl oraz kolorystyka zostały przeniesione z poprzedniej wersji opartej na Joomli. Zmiany – mniejsze bądź większe – objęły wszystkie zakładki:

Stacja Bąk – pojawiła się interaktywna mapa z dokładną lokalizacją stacji w Bąku. Rozbudowie uległo też kalendarium gdzie pojawiło się kilka nowych wydarzeń związanych ze stacją oraz edycji uległo kilka istniejących wpisów. Samo kalendarium wzbogaci się o dodatkowe wpisy głównie z okresu rozpoczęcia budowy samej stacji jak i linii do Czerska.
Projekt „KZS 2.0” – drobna korekta opisu projektu. W najbliższym czasie – i nie jest to ani ironia ani sarkazm – opublikuję nagrania z gry (gameplay) z przejazdów przez stację Bąk wykonane w Trainz 2019. W nieco późniejszym okresie pojawią się screeny przedstawiające budowany odcinek z Wierzchucina do Bydgoszczy. Na pierwszy rzut idzie odcinek Wierzchucin – Świekatowo.
Rozkłady jazdy – dział który przeszedł chyba największą metamorfozę. I jeszcze trochę jej przejdzie. Tabele z poszczególnych roczników zostały przeniesione do indywidualnych podstron gdzie miniaturki są w większej rozdzielczości. Dodatkowo pojawią się takie informacje jak okres obowiązywania (zdublowany – daty są również na miniaturkach które są odnośnikami do poszczególnych roczników) oraz zmiany względem rozkładu z roku poprzedniego w formie dziennika zmian w którym będą opisane wszystkie zmiany (zmiany godzin odjazdów, skrócenie/usunięcie relacji) dla pociągów które przejeżdżały przez Bąk.
Pobieralnia – do opublikowanych już wcześniej nastawni z Wdzydz, Bąka i Wojtala (wraz ze wskaźnikiem W4 z Szałamaj) dołączyła nastawnia z Zarośla, budynek dworca w Bąku oraz rampa z Bąka wraz z nieistniejącym już w rzeczywistości zadaszeniem. Dość charakterystyczny obiekt którego w grze nijak nie dało się zastąpić żadnym innym. Przy okazji znajdzie zastosowanie na kilku innych stacjach na całej mapie.
Galeria – nowy od dawna zapowiadany dział z filmami które nagrałem w Bąku bądź jego okolicach. Jako że nie do końca podoba mi się polityka stosowana przez serwis YouTube postanowiłem zbudować własną platformę na której będę umieszczał wszystkie nagrania (gameplay’e z gry również). Na chwilę obecną znajdziecie filmy nagrywane latem 2020 roku za pomocą drona, trzy filmy z serii Petuchą przez Bąk oraz trzy nieco starsze nagrania z 2006 roku. Dział będzie uzupełniany o kolejne filmy i zdjęcia z drona. Pojawią się też zdjęcia wykonane metodą tradycyjną/naziemną.
Kontakt – formularz został zabezpieczony przed botami spamującymi które ochoczo się ze mną kontaktowały. Nie-boty zapraszam do kontaktu w sprawach merytorycznych związanych ze stroną.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z zawartością nowej-starej strony.

Recommended Posts