W ostatnich dniach miała miejsce niezapowiedziana i nieplanowana przerwa techniczna. Jej celem było zoptymalizowanie strony pod względem szybkości ładowania się całości. Po wielu bojach chyba się udało.
Przy okazji pojawiło się kilka zmian:

Projekt „KZS 2020” – kosmetyczna zmiana na „Projekt KZS 2.0”. Obecny rok nie należy do najszczęśliwszych a po nowemu wygląda ładniej.
Galeria
 – odnośnik do działu znajduje się w górnym menu w formie tekstowej zastępując nic nie mówiącą ikonę.
Rozkłady jazdy – na samym dole pojawiła się grafika „Dziennika zmian tab 429, 440”. Na chwilę obecną odnośnik jest nieaktywny ale docelowo będą tam opisane wszystkie zmiany dotyczące pociągów kursujących przez Bąk w oparciu o SRJP z lat 1989/1990 – 2011/2012. Zmiany godzin odjazdów, skrócenie bądź usunięcie danego połączenia, skrócenie bądź wydłużenie danej relacji, zmiany terminów kursowania. Zamiast pierwotnie planowanych informacji na podstronach z tabelami wszystko będzie w jednym miejscu i dotyczyć to będzie TYLKO pociągów kursujących przez Bąk. Przykładowo w tabeli 429 istniały połączenia z Czerska do Skórcza to nie będą one brane pod uwagę. Co innego gdyby zaczynały bieg w Bąku lub gdyby dany pociąg przez stacje przejeżdżał na przykład z Kościerzyny.
Pobieralnia – nowe zunifikowane grafiki dla zestawu tabel w formacie PDF. Przy okazji pojawiły się nowe budynki dworcowe (tym razem dla odmiany z linii kolejowej 211 Kościerzyna – Chojnice) z Lipuskiej Huty, Kalisza Kaszubskiego, Dziemian Kaszubskich, Lubni i Powałek. Pojawi się również dworzec z Łubiany ale potrzeba kilku przeróbek na mapie do screena 🙂

Po prawej stronie w sidebarze pojawił się banner programu partnerskiego firmy dHosting.pl na której serwerach umieszczona jest niniejsza strona. Kliknięcie w banner umożliwi kupno (jak ktoś potrzebuje) serwera EWH z gwarantowanymi zasobami (1GHz CPU, 1GB RAM, 50GB SSD z opcją skalowania) z 5% rabatem i przy okazji wsparcie niniejszej strony. W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Tabele z lat 2000/2001 – 2010/2011 postaram się uzupełnić w dniu… dzisiejszym ale w godzinach popołudniowych. Do końca tygodnia powinny się pojawić brakujące tabele z SRJP 2011/2012 – ostatniego wydania papierowego i jedynego jakiego mi brakuje.

Recommended Posts