Moja pierwsza mapa do Trainz zbudowana jeszcze w Trainz 1.5 (SP4). Przeniesiona do Trainz 2004 była kilkukrotnie modernizowana i rozbudowywana ale – jak zwykle – nic z tego nie wyszło. Zaprezentowane poniżej nagranie przedstawia pierwotną wersję z Trainz 1.5 (SP4). Nie zachował mi się nigdzie zapis mapy z Trainz 2004 gdzie była ona dłuższa o może dwa czy trzy segmenty na tej linii która odbija w bok.
Plany na mapę były dość ambitne – miała być wydłużona o kilkanaście kilometrów, miało pojawić się spore miasto oraz kolej wąskotorowa ulokowane przy dworcu głównym. To co widać na nagraniu było bardzo luźno stylizowane na istniejącej mapie Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście (SKMT).
W tym miejscu pragnę nadmienić że podczas budowy mapy miałem lat 14 a nie jak w chwili obecnej 32 🙂 a do internetu trzeba było dosłownie dzwonić i podać login wraz z hasłem (ppp i ppp). Dystrybucja dodatków miała miejsce za pomocą dyskietki 3,5 cala 1,44MB i zajmował się nią mój kolega który posiadał stałe łącze. Jak dobrze poszło to z 12 dodatków potrafiło na raz zmieścić się na dyskietce.
Jako że zachowałem pradawne szkice i plany rozbudowy mapy nic nie stoi na przeszkodzie aby do nich wrócić. Mając ówcześnie komputer z procesorem 800MHz i pamięcią karty graficznej 32MB mogłem co najwyżej postawić pół osiedla wraz z ulicami i gra samoistnie się wyłączała z komunikatem (w TRS2004 znanym) Fatal Error. Dzisiaj mi to nie grozi a na pocieszenie mam widok na 15km 🙂

Recommended Posts