Budowa odcinka Wierzchucin – Bydgoszcz trwa. Obecnie prace skupiają się na fragmencie od Maksymilianowa do Stronna oraz w okolicach Lipienicy i Świekatowa. Dzięki niedawnemu wyjazdowi w teren udało mi się skończyć temat stacji Błądzim która czekała na dedykowany budynek dworca oraz dwa mieszkalne. Autorem budynków (które niebawem pojawią się do pobrania) jest RBach z którym byłem na wizytacji terenowej od Stronna do Somonina. Dzięki temu pozyskaliśmy materiał na szereg dedykowanych dodatków z odcinka Wierzchucin – Bydgoszcz oraz kilku innych z istniejących już odcinków takich jak Gołubie Kaszubskie czy Sławki.

Sama budowa odcinka nie była skomplikowana. W zasadzie cały czas las, w kilku miejscach jakieś niewielkie prześwity na pola, sama stacja Błądzim również jest w lesie. Miejscem wymagającym większej uwagi była budowa wyjazdu z Wierzchucina i dostosowanie dwóch różnych stylów budowy mapy niemniej cały czas staram się nawiązywać do oryginału. Wyszło nie najgorzej, jestem zadowolony a to się raczej rzadko zdarza 🙂 Sporo poprawek zaliczyła stacja w Wierzchucinie gdzie korekcie uległ układ torowy i kilka innych elementów. Pojawią się też dedykowane budynki mieszkalne.

Z ciekawostek – latem 2007 roku pozwoliłem sobie przejść odcinek z Błądzimia do Wierzchucina w celu zebrania dokumentacji fotograficznej. Zamysł był taki że Magnus skończy budowę mapy do Wierzchucina a ja podciągnę te dodatkowe 8 kilometrów do Błądzimia gdzie można było zrobić oblot składu i gdzie rozkładowo mijały się pociągi. Musiało minąć 14 lat ale finalnie się udało 🙂

Tymczasem zapraszam do obejrzenia poniższego cabview. Wprawne oczy oraz mistrzowie suwmiarek zauważą na tablicach peronowych nazwę stacji bez ogonków. Gra nie chce w tym zakresie ze mną współpracować ale przed wydaniem będzie to poprawione.

Recommended Posts