Aktualizacja działu Rozkłady Jazdy

W dniu dzisiejszym drobna aktualizacja działu Rozkłady Jazdy polegająca na korekcie zawartości pierwszego akapitu.

W najbliższym czasie należy spodziewać się bardzo dużej aktualizacji kilku działów na stronie 🙂

Święta, święta…

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,
życzymy Wam mnóstwo zadowolenia.
Wiele satysfakcji z podejmowanych wyzwań.
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru,
przyniesie Wam wytchnienie i radość.
Niech Nowy Rok obfituje w szczęście,
pomyślność, zdrowie i uśmiech.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

Nowa strona o projekcie KZS94

Z przyjemnością informuję o starcie nowej strony która w całości będzie poświęcona projektowi Kaszubskie Żelazne Szlaki 1994 (KZS 94). Znajdziecie tam szczegółowy opis projektu, plany na przyszłość, screeny z gotowych odcinków, nagrania cabview, tabele SRJP do sesji i wiele wiele innych. Zapraszamy 🙂

Aktualizacja działu Rozkłady jazdy

Dzisiaj niewielka aktualizacja działy Rozkłady jazdy a w niej tabele 429 oraz 440 z roczników SRJP 1984/1985, 1987/1988 oraz 1988/1989.
Tabele pojawiły się na stronie dzięki uprzejmości kolegi @MalignusPL z Polish Trainz Team za co serdecznie dziękuję.
Dodatkowo niebawem pojawi się jeszcze jeden rocznik a mianowicie 1986/1987. Postanowiłem rozszerzyć zakres rozkładów jazdy od roku 1980 więc jeszcze kilku roczników będzie brakować. Powoli będę starał się uzupełniać kolejne roczniki co na pewno zajmie mi zdecydowanie dłuższą chwilę 🙂

Ostatnio otrzymałem kilka pytań odnośnie dalszych losów projektu „KZS 1994”. Mapa jest cały czas w trakcie rozbudowy, obecnie trwają prace nad odcinkami Świekatowo – Serock – Maksymilianowo na linii kolejowej 201 oraz na odcinku Czersk (włącznie ze stacją która została zmodernizowana i poprawiona przez @RBacha) – Rytel na linii kolejowej 203.

Jakiś czas temu postanowiliśmy stworzyć osobną stronę która będzie poświęcona wyłącznie projektowi „KZS 1994”. Strona obecnie znajduje się na etapie „planuj & buduj”. Jako że z powodów osobistych będę miał mniej czasu zarówno na prowadzenie dwóch stron jak i na budowę mapy to nie podaję nawet orientacyjnego terminu kiedy co i jak. Mogę natomiast uchylić rąbka tajemnicy co ma znaleźć się na nowej stronie 🙂
Poza ogólnymi informacjami o projekcie, screenami, newsami czy nagraniami cabview będziecie mogli znaleźć dosyć szczegółowe informacje dotyczące rzeczywistych odcinków czy linii które budujemy do Trainza. Kiedy dany odcinek czy linia zostały wybudowane, jaki był ich cel, co było w planach, co zrealizowano a czego nie zrealizowano, zdjęcia ze stacji i przystanków oraz nagrania z drona i być może coś jeszcze dodatkowego co nam wpadnie przy okazji do głowy i uznamy za stosowne umieścić to na stronie 😀

Przyczyną takiego rozwiązania jest chęć utrzymania dotychczasowego charakteru niniejszej strony. Niech to będzie nadal skromna strona informacyjna poświęcona równie skromnej 😀 stacji położonej w samym sercu Borów Tucholskich 🙂

Fiatem przez Bąk

W dniu wczorajszym (06.06.2021) miał miejsce przejazd pociągu specjalnego „MAGISTRALA” relacji Gdynia – Łódź Widzew przez Kościerzynę, Bąk, Wierzchucin, Bydgoszcz Wschód, Nową Wieś Wielką, Inowrocław, Zduńską Wolę. Organizatorem była Turystyka Kolejowa TurKol.pl która przy okazji świętowała 10-lecie działalności.

Pociąg był prowadzony przez lokomotywę SU45-194 należącą do firmy Karpiel z Brzeska.

Była to pierwsza wizyta lokomotywy z serii SU45 od bardzo wielu lat (minimum 15) na tym odcinku linii kolejowej 201. Jako ciekawostkę warto dodać że była to najprawdopodobniej jedyna okazja aby przejechać prawie CAŁĄ (bez odcinka Gdynia Port Centralny – Gdynia Główna) linię kolejową 201 od Gdyni Głównej do Nowej Wsi Wielkiej (co uczynił autor niniejszej strony).

Poniższy film przedstawia odcinek z Olpucha Wdzydz do Bąka. Nagranie jak wszystkie inne przyziemne dokonane za pomocą telefonu komórkowego więc jakość dźwięku nie robi furory. Nagranie nieco mało stabilne gdyż w przeciwieństwie do poprzednich wyjazdów tutaj mieliśmy jazdę z pełna prędkością wynoszącą 100km/h.

Nagranie techniczne z odcinka Błądzim – Serock gdzie jest Vmax 120km/h jeszcze bardziej telepie 🙂

Aktualizacja działu Pobieralnia

Do działu Pobieralnia trafił dedykowany budynek dworca ze stacji Błądzim oraz dwa budynki mieszkalne (w jednej paczce) również z Błądzimia. Zapraszam do pobierania.

Budynek dworca z edytowalną nazwą stacji można pobrać ze strony RBacha klikając po prawej stronie czwarty obrazek od góry.

Święta, święta…

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
odpoczynku w rodzinnym gronie
oraz pasma sukcesów
i spełnienia najskrytszych marzeń
w nadchodzącym Nowym Roku życzy StacjaBąk.pl

Aktualizacja działu Rozkłady jazdy raz jeszcze

Obiecana aktualizacja działu Rozkłady jazdy a w niej tabele 429 oraz 440 z SRJP 2011/2012. Był to zarówno ostatni wydany rozkład w formie papierowej jak i ostatni rok planowych całorocznych pociągów przez Bąk.

Tym samym dział Rozkłady jazdy został uzupełniony wszystkimi planowanymi rocznikami począwszy od 1989/1990 do 2011/2012. Zgromadzenie kolekcji 26 wydań zajęło mi niecałe 10 lat. W końcu się udało 🙂

Aktualizacja działu Rozkłady jazdy

Obiecana aktualizacja działu Rozkłady jazdy. Uzupełniłem brakujące tabele z lat 2000/2001 do 2010/2011. Tabele z rocznika 2011/2012 powinny pojawić się do końca tygodnia.

Dział Pobieralnia jeszcze chwile będzie musiał poczekać na budynek dworca z Łubiany 🙂
Budynek dworca z Łubiany jest już dostępny do pobrania 🙂

Wracamy po przerwie + aktualizacja działu Pobieralnia

W ostatnich dniach miała miejsce niezapowiedziana i nieplanowana przerwa techniczna. Jej celem było zoptymalizowanie strony pod względem szybkości ładowania się całości. Po wielu bojach chyba się udało.
Przy okazji pojawiło się kilka zmian:

Projekt „KZS 2020” – kosmetyczna zmiana na „Projekt KZS 2.0”. Obecny rok nie należy do najszczęśliwszych a po nowemu wygląda ładniej.
Galeria
 – odnośnik do działu znajduje się w górnym menu w formie tekstowej zastępując nic nie mówiącą ikonę.
Rozkłady jazdy – na samym dole pojawiła się grafika „Dziennika zmian tab 429, 440”. Na chwilę obecną odnośnik jest nieaktywny ale docelowo będą tam opisane wszystkie zmiany dotyczące pociągów kursujących przez Bąk w oparciu o SRJP z lat 1989/1990 – 2011/2012. Zmiany godzin odjazdów, skrócenie bądź usunięcie danego połączenia, skrócenie bądź wydłużenie danej relacji, zmiany terminów kursowania. Zamiast pierwotnie planowanych informacji na podstronach z tabelami wszystko będzie w jednym miejscu i dotyczyć to będzie TYLKO pociągów kursujących przez Bąk. Przykładowo w tabeli 429 istniały połączenia z Czerska do Skórcza to nie będą one brane pod uwagę. Co innego gdyby zaczynały bieg w Bąku lub gdyby dany pociąg przez stacje przejeżdżał na przykład z Kościerzyny.
Pobieralnia – nowe zunifikowane grafiki dla zestawu tabel w formacie PDF. Przy okazji pojawiły się nowe budynki dworcowe (tym razem dla odmiany z linii kolejowej 211 Kościerzyna – Chojnice) z Lipuskiej Huty, Kalisza Kaszubskiego, Dziemian Kaszubskich, Lubni i Powałek. Pojawi się również dworzec z Łubiany ale potrzeba kilku przeróbek na mapie do screena 🙂

Po prawej stronie w sidebarze pojawił się banner programu partnerskiego firmy dHosting.pl na której serwerach umieszczona jest niniejsza strona. Kliknięcie w banner umożliwi kupno (jak ktoś potrzebuje) serwera EWH z gwarantowanymi zasobami (1GHz CPU, 1GB RAM, 50GB SSD z opcją skalowania) z 5% rabatem i przy okazji wsparcie niniejszej strony. W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Tabele z lat 2000/2001 – 2010/2011 postaram się uzupełnić w dniu… dzisiejszym ale w godzinach popołudniowych. Do końca tygodnia powinny się pojawić brakujące tabele z SRJP 2011/2012 – ostatniego wydania papierowego i jedynego jakiego mi brakuje.

Startujemy

W dniu dzisiejszym – po dłuższej przerwie – strona StacjaBąk.pl znów jest online. Przebudowie uległa cała struktura strony która teraz jest oparta na wydajnym CMS-ie WordPress. Styl oraz kolorystyka zostały przeniesione z poprzedniej wersji opartej na Joomli. Zmiany – mniejsze bądź większe – objęły wszystkie zakładki:

Stacja Bąk – pojawiła się interaktywna mapa z dokładną lokalizacją stacji w Bąku. Rozbudowie uległo też kalendarium gdzie pojawiło się kilka nowych wydarzeń związanych ze stacją oraz edycji uległo kilka istniejących wpisów. Samo kalendarium wzbogaci się o dodatkowe wpisy głównie z okresu rozpoczęcia budowy samej stacji jak i linii do Czerska.
Projekt „KZS 2.0” – drobna korekta opisu projektu. W najbliższym czasie – i nie jest to ani ironia ani sarkazm – opublikuję nagrania z gry (gameplay) z przejazdów przez stację Bąk wykonane w Trainz 2019. W nieco późniejszym okresie pojawią się screeny przedstawiające budowany odcinek z Wierzchucina do Bydgoszczy. Na pierwszy rzut idzie odcinek Wierzchucin – Świekatowo.
Rozkłady jazdy – dział który przeszedł chyba największą metamorfozę. I jeszcze trochę jej przejdzie. Tabele z poszczególnych roczników zostały przeniesione do indywidualnych podstron gdzie miniaturki są w większej rozdzielczości. Dodatkowo pojawią się takie informacje jak okres obowiązywania (zdublowany – daty są również na miniaturkach które są odnośnikami do poszczególnych roczników) oraz zmiany względem rozkładu z roku poprzedniego w formie dziennika zmian w którym będą opisane wszystkie zmiany (zmiany godzin odjazdów, skrócenie/usunięcie relacji) dla pociągów które przejeżdżały przez Bąk.
Pobieralnia – do opublikowanych już wcześniej nastawni z Wdzydz, Bąka i Wojtala (wraz ze wskaźnikiem W4 z Szałamaj) dołączyła nastawnia z Zarośla, budynek dworca w Bąku oraz rampa z Bąka wraz z nieistniejącym już w rzeczywistości zadaszeniem. Dość charakterystyczny obiekt którego w grze nijak nie dało się zastąpić żadnym innym. Przy okazji znajdzie zastosowanie na kilku innych stacjach na całej mapie.
Galeria – nowy od dawna zapowiadany dział z filmami które nagrałem w Bąku bądź jego okolicach. Jako że nie do końca podoba mi się polityka stosowana przez serwis YouTube postanowiłem zbudować własną platformę na której będę umieszczał wszystkie nagrania (gameplay’e z gry również). Na chwilę obecną znajdziecie filmy nagrywane latem 2020 roku za pomocą drona, trzy filmy z serii Petuchą przez Bąk oraz trzy nieco starsze nagrania z 2006 roku. Dział będzie uzupełniany o kolejne filmy i zdjęcia z drona. Pojawią się też zdjęcia wykonane metodą tradycyjną/naziemną.
Kontakt – formularz został zabezpieczony przed botami spamującymi które ochoczo się ze mną kontaktowały. Nie-boty zapraszam do kontaktu w sprawach merytorycznych związanych ze stroną.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z zawartością nowej-starej strony.