Galeria

Poniżej znajdziecie filmy i zdjęcia wykonane na stacji w Bąku bądź w najbliższej okolicy.

Fiatem przez Bąk

W dniu 6 czerwca 2021 miał miejsce przejazd pociągu specjalnego “MAGISTRALA” relacji Gdynia – Łódź Widzew przez Kościerzynę, Bąk, Wierzchucin, Bydgoszcz Wschód, Nową Wieś Wielką, Inowrocław, Zduńską Wolę. Organizatorem była Turystyka Kolejowa TurKol.pl która przy okazji świętowała 10-lecie działalności.

Pociąg był prowadzony przez lokomotywę SU45-194 należącą do firmy Karpiel z Brzeska.

Była to pierwsza wizyta lokomotywy z serii SU45 od bardzo wielu lat (minimum 15) na tym odcinku linii kolejowej 201. Jako ciekawostkę warto dodać że była to najprawdopodobniej jedyna okazja aby przejechać prawie CAŁĄ (bez odcinka Gdynia Port Centralny – Gdynia Główna) linię kolejową 201 od Gdyni Głównej do Nowej Wsi Wielkiej (co uczynił autor niniejszej strony).

Poniższy film przedstawia odcinek z Olpucha Wdzydz do Bąka. Nagranie jak wszystkie inne przyziemne dokonane za pomocą telefonu komórkowego więc jakość dźwięku nie robi furory. Nagranie nieco mało stabilne gdyż w przeciwieństwie do poprzednich wyjazdów tutaj mieliśmy jazdę z pełna prędkością wynoszącą 100km/h.

Nagranie techniczne z odcinka Błądzim – Serock gdzie jest Vmax 120km/h jeszcze bardziej telepie 🙂

Dronem przez Bąk

Krótkie pilotażowe nagrania z drona wykonane na stacji w Bąku w dniu 31.07.2020. Nie są to może nagrania najwyższych lotów (dron ma zdecydowanie większy zasięg 🙂 ) niemniej jednak od czegoś trzeba zacząć. Przy najbliższej sposobności mam zamiar nagrać ponownie przelot nad stacją od tarczy wjazdowej od strony Bydgoszczy do tarczy wjazdowej od strony Kościerzyny plus kilka wstawek z budynkiem dworca czy infrastrukturą torową

Stonką przez Bąk

W czerwcu 2020 Turystyka Kolejowa TurKol.pl zorganizował okolicznościowe przejazdy na terenie Pomorza. Miały być one realizowane we wcześniejszym terminie (kwiecień) ale ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały przesunięte na czerwiec. W dniu 21 czerwca miał miejsce przejazd pociągu specjalnego w relacji Gdynia Główna – Kościerzyna – Bydgoszcz prowadzonego przez lokomotywę SM42. Była to najprawdopodobniej pierwsza okazja od kwietnia 2000 roku aby przejechać pełną relację bez konieczności przesiadania się na stacjach pośrednich. Nagrania zostały wykonane za pomocą telefonu komórkowego więc jakość dźwięku nie robi furory.

Petuchą przez Bąk

W kwietniu 2016 i 2017 roku miały miejsce okolicznościowe przejazdy przez Bąk realizowane przez Turystyka Kolejowa TurKol.pl. 17 kwietnia 2016 roku miał miejsce przejazd pociągu relacji Grudziądz – Kościerzyna przez Laskowice Pomorskie, Szlachtę, Czersk. 9 kwietnia 2017 roku miał miejsce ponowny przejazd w tej samej relacji identyczną trasą. 11 kwietnia 2017 roku miał miejsce przejazd pociągu w relacji Kościerzyna – Bydgoszcz (przez Bąk, Lipową Tucholską, Wierzchucin, Maksymilianowo) – Poznań. Wszystkie trzy pociągi były prowadzone przez legendarny parowóz Pt47-65.
Nagrania ze wszystkich trzech przejazdów zostały wykonane telefonem komórkowym więc szczególnie jakość dźwięku nie robi furory.

Retro Bąk

Pierwsze nagrania mojego autorstwa jakie miały miejsce na stacji w Bąku. Rok 2006 a dokładniej 17 sierpień 2006 roku. Początek filmu przedstawia przejazd (nieplanowany) pociągu złożonego z lokomotywy SP42-200 z wagonami mieszkalnymi które w sezonie letnim stacjonowały na jednej ze stacji na linii kolejowej numer 211 (Kościerzyna – Chojnice). Na której dokładnie stacji niestety już nie pamiętam. Miejscem docelowym składu była południowa/centralna Polska – Puławy/Lublin/Skarżysko – Kamienna (?).
W dalszej kolejności widzimy przyjazd i odjazd szynobusu SA131-001 relacji Kościerzyna – Wierzchucin via Czersk. Widoczna w środkowej części nagrania pani musiała wykazać się nadgorliwością i pojawiła się w kadrze. Perony w Bąku nie należą do wysokich.
Nagrania w niskiej jakości dokonane aparatem cyfrowym Canon S2 IS.