Aktualizacja + nowości na stronie

Dzisiaj niewielka aktualizacja działu Rozkłady jazdy - uzupełniłem tabele z rocznika SRJP 2007/2008. Tym samym zostały opublikowane wszystkie roczniki w jakich jestem posiadaniu ale... :) W najbliższych dniach powinien zjawić się u mnie przedstawiciel Poczty Polskiej z SRJP z rocznika 2006/2007. Do kompletu niewiele już brakuje... :)

Z nowości w dziale Stacja Bąk pojawiło się kalendarium obejmujące lata od otwarcia odcinka Kościerzyna - Bąk w 1928 roku do zawieszenia sezonowego połączenia Kościerzyna - Bydgoszcz (przez Czersk) 01.10.2018. Kalendarium zostało stworzone na podstawie informacji znalezionych w internecie oraz na podstawie wiedzy własnej. Jednakże pomimo sporej ilości dat i wydarzeń dotyczących stacji w Bąku są dość spore braki. Nie jestem w posiadaniu informacji od kiedy do kiedy (najlepiej co do dnia) obowiązywała niemiecka nazwa stacji "Bonk" w trakcie okupacji w latach 1939 - 1945. Od zakończenia wojny do wielkiej "reformy" kolei w roku 2000 jest biała plama. W międzyczasie miało miejsce wybudowanie bocznicy do lotniska wojskowego w Borsku czy modernizacja północnej głowicy stacji (kier. Kościerzyna) w latach 90. Jeżeli ktoś jest w posiadaniu jakichkolwiek informacji dotyczących stacji Bąk których nie obejmuje obecne kalendarium to proszę o kontakt (link na górze strony, zakładka Kontakt).

Po nieco dogłębnej analizie rozkładów jazdy z lat 2009/2010 - 2011/2012 (wersja elektroniczna, format PDF, dość sporo błędów etc) dokonałem korekty w dziale Rozkłady jazdy. Przewoźnik Arriva PCC uruchamiał pociągi w relacji Kościerzyna - Wierzchucin (wybrane dni weekendowe również do Bydgoszczy) i miały również miejsce połączenia bezpośrednie do Laskowic Pomorskich przez Czersk. Po wygranym przetargu i przejęciu przewozów przez Przewozy Regionalne pociągi zostały skrócone do relacji Kościerzyna - Czersk. Okres kiedy przez Bąk przewozy realizowała Arriva będę jeszcze weryfikował i uzupełniał.

ptt

trainzart

samplaire

rbach